

New 20
This Product comes with SSH Telecom’s 1-Year Warranty.
Specifications:
| Dimensions | 164 x 75.8 x 9.1mm |
| Network Band |
2G: 900/1800 3G: 850/900/2100 4G: B1/B3/B5/B8 |
| SIM |
Dual 4G Sim Triple Card Slot (Nano+Nano+TF) |
| Display Size | 6.52" HD+ IPS (Drop Notch) |
| Display Resolution | 720 × 1600 pixels |
| Chipset | Mediatek Helio G25 |
| CPU Core | Octa Core 2.0GHz |
| GPU | IMG GE8320 |
| Memory | 4GB RAM + 64GB |
| MicroSD card | Supports up to 256GB |
| Rear Camera |
Triple AI Camera 13MP AF 2MP Macro 2MP Depth |
| Front Camera | 8MP FF |
| Battery | 5000mAh built-in |
| Colors | Black, Blue |
| Connectivity |
WLAN GPS + AGPS WiFi Hotspot Bluetooth USB |
| Sensor |
Fingerprint G-Sensor Proximity Sensor Light Sensor Magnetometer |
| Charger | 5V 2A |
| USB TYPE | Type C |
| OS Version | Android 11 |
Select Color
From $19.98
Original: $66.61
-70%New 20—
$66.61
$19.98Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This Product comes with SSH Telecom’s 1-Year Warranty.
Specifications:
| Dimensions | 164 x 75.8 x 9.1mm |
| Network Band |
2G: 900/1800 3G: 850/900/2100 4G: B1/B3/B5/B8 |
| SIM |
Dual 4G Sim Triple Card Slot (Nano+Nano+TF) |
| Display Size | 6.52" HD+ IPS (Drop Notch) |
| Display Resolution | 720 × 1600 pixels |
| Chipset | Mediatek Helio G25 |
| CPU Core | Octa Core 2.0GHz |
| GPU | IMG GE8320 |
| Memory | 4GB RAM + 64GB |
| MicroSD card | Supports up to 256GB |
| Rear Camera |
Triple AI Camera 13MP AF 2MP Macro 2MP Depth |
| Front Camera | 8MP FF |
| Battery | 5000mAh built-in |
| Colors | Black, Blue |
| Connectivity |
WLAN GPS + AGPS WiFi Hotspot Bluetooth USB |
| Sensor |
Fingerprint G-Sensor Proximity Sensor Light Sensor Magnetometer |
| Charger | 5V 2A |
| USB TYPE | Type C |
| OS Version | Android 11 |





