

Beauty
This Product comes with SSH Telecom’s 1-Year Warranty.
Specifications:
| Contacts Capacity | 2000 Entries |
| SMS Capacity | 300 Entries |
| Battery | 1000mAh |
| Memory | Micro SD card (Support up to 32GB) |
| Connectivity | Bluetooth, USB |
| Display Size | 2.4 Inches |
| Display Resolution | 240 x 320 QVGA |
| SIM Card Support | Dual SIM – Dual Standby |
| Colors | Pink, Green |
| Entertainment | Wireless FM Radio 3.5mm Audio Jack Audio Player Video Player Games (built-in) |
| Camera | Digital Camera with Flashlight |
| Other Features | Dynamic speaker Auto Call Recorder Magic Voice Privacy Protection Blacklist |
| Ring Tones | Polyphonic MP3 Vibration |
Select Color
From $2.74
Original: $9.13
-70%Beauty—
$9.13
$2.74Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This Product comes with SSH Telecom’s 1-Year Warranty.
Specifications:
| Contacts Capacity | 2000 Entries |
| SMS Capacity | 300 Entries |
| Battery | 1000mAh |
| Memory | Micro SD card (Support up to 32GB) |
| Connectivity | Bluetooth, USB |
| Display Size | 2.4 Inches |
| Display Resolution | 240 x 320 QVGA |
| SIM Card Support | Dual SIM – Dual Standby |
| Colors | Pink, Green |
| Entertainment | Wireless FM Radio 3.5mm Audio Jack Audio Player Video Player Games (built-in) |
| Camera | Digital Camera with Flashlight |
| Other Features | Dynamic speaker Auto Call Recorder Magic Voice Privacy Protection Blacklist |
| Ring Tones | Polyphonic MP3 Vibration |





















