


Four 22
This Product comes with SSH Telecom’s 1-year warranty.
Specifications:
| Contacts Capacity | 500 Entries |
| Battery | 3000 mAh |
| Memory | Micro SD card (support up to 32GB) |
| Connectivity | Bluetooth, USB, GPRS |
| Display Size | 2.4 Inches |
| Display Colour | Bright Screen |
| SIM Card Support | 4 SIMs – 4 Standby |
| Browser | WAP |
| Entertainment | Wireless FM Radio 3.5mm Audio Jack Audio Player Video Player Games (Built-In) |
| Rear Camera | VGA With Flash |
| Other Features | 2 Big Torch Light Magic Voice Big Speaker Auto Call Recorder Mobile Tracker Privacy Protection Scheduled SMS Black/White List |
| Ring Tones | Polyphonic, MP3, Vibration |
| Messaging | SMS |
| Colors | Black Blue, Black Red, White Orange |
Select Color
From $3.65
Original: $12.18
-70%Four 22—
$12.18
$3.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This Product comes with SSH Telecom’s 1-year warranty.
Specifications:
| Contacts Capacity | 500 Entries |
| Battery | 3000 mAh |
| Memory | Micro SD card (support up to 32GB) |
| Connectivity | Bluetooth, USB, GPRS |
| Display Size | 2.4 Inches |
| Display Colour | Bright Screen |
| SIM Card Support | 4 SIMs – 4 Standby |
| Browser | WAP |
| Entertainment | Wireless FM Radio 3.5mm Audio Jack Audio Player Video Player Games (Built-In) |
| Rear Camera | VGA With Flash |
| Other Features | 2 Big Torch Light Magic Voice Big Speaker Auto Call Recorder Mobile Tracker Privacy Protection Scheduled SMS Black/White List |
| Ring Tones | Polyphonic, MP3, Vibration |
| Messaging | SMS |
| Colors | Black Blue, Black Red, White Orange |





















