


i251
This Product comes with SSH Telecom’s 1 Year Warranty.
Specifications:
| Contacts Capacity | 700 Entries |
| Battery | 1800 mAh |
| Memory | Micro SD Card (Support up to 32GB) |
| Connectivity | Bluetooth, USB |
| Display Size | 2.4 Inches |
| Display Colour | QVGA Display |
| SIM Card Support | Dual SIM |
| Browser | WAP |
| Entertainment | FM Radio 3.5mm Audio Jack Audio Player Video Player Games (Built-In) |
| Camera | VGA Camera |
| Other Features | Bar Phone Tracker Auto call recorder Dual SIM – Dual Standby Privacy Protection Torch Speakerphone |
| Ring Tones | Polyphonic, MP3, Vibration |
| Messaging | SMS |
| Colors | White Red, Black Orange, Black Red |
Select Color
From $11.46
i251—
$11.46
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This Product comes with SSH Telecom’s 1 Year Warranty.
Specifications:
| Contacts Capacity | 700 Entries |
| Battery | 1800 mAh |
| Memory | Micro SD Card (Support up to 32GB) |
| Connectivity | Bluetooth, USB |
| Display Size | 2.4 Inches |
| Display Colour | QVGA Display |
| SIM Card Support | Dual SIM |
| Browser | WAP |
| Entertainment | FM Radio 3.5mm Audio Jack Audio Player Video Player Games (Built-In) |
| Camera | VGA Camera |
| Other Features | Bar Phone Tracker Auto call recorder Dual SIM – Dual Standby Privacy Protection Torch Speakerphone |
| Ring Tones | Polyphonic, MP3, Vibration |
| Messaging | SMS |
| Colors | White Red, Black Orange, Black Red |





















