


i20
This Product comes with SSH Telecom’s 1 Year Warranty.
Specifications:
| Contacts Capacity | 3000 Entries |
| Battery | 4000 mAh |
| Memory | Micro SD Card (Support up to 32GB) |
| Connectivity | Bluetooth, USB, GPRS |
| Display Size | 2.8 Inches |
| Display Colour | Bright Screen |
| SIM Card Support | Dual SIM |
| Browser | WAP |
| Entertainment | Wireless FM Radio 3.5mm Audio Jack Audio Player Video Player Games (Built-In) |
| Camera | Rear & Spy Camera |
| Other Features | Bar Phone Internet browser Tracker Auto call recorder Dual SIM – Dual Standby Privacy Protection Torch Powerful Speaker Black / White List |
| Ring Tones | Polyphonic, MP3, Vibration |
| Messaging | SMS |
| Colors | Black Red, Black Green, White Orange |
Select Color
From $16.65
i20—
$16.65
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This Product comes with SSH Telecom’s 1 Year Warranty.
Specifications:
| Contacts Capacity | 3000 Entries |
| Battery | 4000 mAh |
| Memory | Micro SD Card (Support up to 32GB) |
| Connectivity | Bluetooth, USB, GPRS |
| Display Size | 2.8 Inches |
| Display Colour | Bright Screen |
| SIM Card Support | Dual SIM |
| Browser | WAP |
| Entertainment | Wireless FM Radio 3.5mm Audio Jack Audio Player Video Player Games (Built-In) |
| Camera | Rear & Spy Camera |
| Other Features | Bar Phone Internet browser Tracker Auto call recorder Dual SIM – Dual Standby Privacy Protection Torch Powerful Speaker Black / White List |
| Ring Tones | Polyphonic, MP3, Vibration |
| Messaging | SMS |
| Colors | Black Red, Black Green, White Orange |





















