


i10
This Product comes with SSH Telecom’s 1 Year Warranty.
Specifications:
| Capacity | Contacts: 1000 Entries |
| Battery | 3000 mAh |
| Memory | Micro SD card (support up to 32GB) |
| Connectivity | Bluetooth, USB, GPRS |
| Display Size | 2.8 Inches |
| Display Colour | QVGA Display |
| SIM Card Support | Dual SIM |
| Browser | WAP |
| Entertainment | Wireless FM Radio 3.5mm Audio Jack Audio Player Video Player Games (Built-In) |
| Camera | Digital Camera |
| Other Features | Internet Browser Tracker Auto Call Recorder Dual SIM – Dual Standby 3 LED Torch Speakerphone Privacy Protection |
| Ring Tones | Polyphonic, MP3, Vibration |
| Messaging | SMS |
| Colors | Black Orange, Black Red, Black Blue |
Select Color
From $3.92
Original: $13.07
-70%i10—
$13.07
$3.92Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This Product comes with SSH Telecom’s 1 Year Warranty.
Specifications:
| Capacity | Contacts: 1000 Entries |
| Battery | 3000 mAh |
| Memory | Micro SD card (support up to 32GB) |
| Connectivity | Bluetooth, USB, GPRS |
| Display Size | 2.8 Inches |
| Display Colour | QVGA Display |
| SIM Card Support | Dual SIM |
| Browser | WAP |
| Entertainment | Wireless FM Radio 3.5mm Audio Jack Audio Player Video Player Games (Built-In) |
| Camera | Digital Camera |
| Other Features | Internet Browser Tracker Auto Call Recorder Dual SIM – Dual Standby 3 LED Torch Speakerphone Privacy Protection |
| Ring Tones | Polyphonic, MP3, Vibration |
| Messaging | SMS |
| Colors | Black Orange, Black Red, Black Blue |





















