



i103
This Product comes with SSH Telecom’s 1 Year Warranty.
Specifications:
| Contacts Capacity | 1000 Entries |
| Messages Capacity | 300 Entries |
| Battery | 1000 mAh |
| Memory | Micro SD Card (Support up to 16GB) |
| Connectivity | Bluetooth, USB |
| Display Size | 1.77 Inches |
| Display Colour | Bright Screen |
| SIM Card Support | Dual SIM – Dual Standby |
| Entertainment | Wireless FM Radio 3.5mm Audio Jack Audio Player Video Player Games (built-in) |
| Camera | Digital Camera |
| Other Features | Torch Light Magic Voice Auto Call Recorder Mobile Tracker Privacy Protection Scheduled SMS Black/White List |
| Ring Tones | Polyphonic, MP3, Vibration |
| Messaging | SMS |
| Colors | Black, Blue, Deep Blue, Red |
Select Color
From $2.15
Original: $7.16
-70%i103—
$7.16
$2.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This Product comes with SSH Telecom’s 1 Year Warranty.
Specifications:
| Contacts Capacity | 1000 Entries |
| Messages Capacity | 300 Entries |
| Battery | 1000 mAh |
| Memory | Micro SD Card (Support up to 16GB) |
| Connectivity | Bluetooth, USB |
| Display Size | 1.77 Inches |
| Display Colour | Bright Screen |
| SIM Card Support | Dual SIM – Dual Standby |
| Entertainment | Wireless FM Radio 3.5mm Audio Jack Audio Player Video Player Games (built-in) |
| Camera | Digital Camera |
| Other Features | Torch Light Magic Voice Auto Call Recorder Mobile Tracker Privacy Protection Scheduled SMS Black/White List |
| Ring Tones | Polyphonic, MP3, Vibration |
| Messaging | SMS |
| Colors | Black, Blue, Deep Blue, Red |





















