


i15
This Product comes with SSH Telecom’s 1 Year Warranty.
Specifications:
| Contacts Capacity | 4000 Entries |
| Battery | 3000 mAh |
| SMS Capacity | 2000 Entries |
| Memory | Micro SD card (Support up to 32GB) |
| Connectivity | Bluetooth, USB, GPRS |
| Display Size | 2.8 Inches |
| Display Colour | Bright Screen |
| SIM Card Support | Dual SIM – Dual Standby |
| Browser | WAP |
| Entertainment | Wireless FM Radio 3.5mm Audio Jack Audio Player Video Player Games (Built-In) |
| Camera | Rear & Selfie Camera |
| Other Features | Multiple Theme Style Big Speaker 2 Big Torch Light Magic Voice Auto Call Recorder Mobile Tracker Privacy Protection Black/White List |
| Ring Tones | Polyphonic, MP3, Vibration |
| Messaging | SMS |
| Colors | Black, Black Green, Black Red |
Select Color
From $15.22
i15—
$15.22
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This Product comes with SSH Telecom’s 1 Year Warranty.
Specifications:
| Contacts Capacity | 4000 Entries |
| Battery | 3000 mAh |
| SMS Capacity | 2000 Entries |
| Memory | Micro SD card (Support up to 32GB) |
| Connectivity | Bluetooth, USB, GPRS |
| Display Size | 2.8 Inches |
| Display Colour | Bright Screen |
| SIM Card Support | Dual SIM – Dual Standby |
| Browser | WAP |
| Entertainment | Wireless FM Radio 3.5mm Audio Jack Audio Player Video Player Games (Built-In) |
| Camera | Rear & Selfie Camera |
| Other Features | Multiple Theme Style Big Speaker 2 Big Torch Light Magic Voice Auto Call Recorder Mobile Tracker Privacy Protection Black/White List |
| Ring Tones | Polyphonic, MP3, Vibration |
| Messaging | SMS |
| Colors | Black, Black Green, Black Red |





















