

Four 44
This Product comes with SSH Telecom’s 1 Year Warranty.
Specifications:
| Contacts Capacity | 500 Entries |
| Battery | 3000mAh |
| Memory | Micro SD card (support up to 32GB) |
| Connectivity | Bluetooth, USB, GPRS |
| Display Size | 2.8 Inches |
| Display Colour | Bright Screen |
| SIM Card Support | 4 SIMs – 4 Standby |
| Browser | WAP |
| Entertainment | Wireless FM Radio 3.5mm Audio Jack Audio Player Video Player Games (Built-In) |
| Camera | VGA With Flash |
| Other Features | Spy Camera Internet Browser Tracker Auto Call Recorder Dual BIG LED Torch Big Sound Speaker Box Privacy Protection Black List & White List Option Magic Voice Schedule SMS |
| Ring Tones | Polyphonic, MP3, Vibration |
| Messaging | SMS |
| Colors | Black Blue, Black Red, Black Orange |
Select Color
From $3.87
Original: $12.89
-70%Four 44—
$12.89
$3.87Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This Product comes with SSH Telecom’s 1 Year Warranty.
Specifications:
| Contacts Capacity | 500 Entries |
| Battery | 3000mAh |
| Memory | Micro SD card (support up to 32GB) |
| Connectivity | Bluetooth, USB, GPRS |
| Display Size | 2.8 Inches |
| Display Colour | Bright Screen |
| SIM Card Support | 4 SIMs – 4 Standby |
| Browser | WAP |
| Entertainment | Wireless FM Radio 3.5mm Audio Jack Audio Player Video Player Games (Built-In) |
| Camera | VGA With Flash |
| Other Features | Spy Camera Internet Browser Tracker Auto Call Recorder Dual BIG LED Torch Big Sound Speaker Box Privacy Protection Black List & White List Option Magic Voice Schedule SMS |
| Ring Tones | Polyphonic, MP3, Vibration |
| Messaging | SMS |
| Colors | Black Blue, Black Red, Black Orange |





















