


Beauty Max
This Product comes with SSH Telecom’s 1-Year Warranty.
Specifications:
| Network | 2G: 900/1800 |
| Contacts Capacity | 1000 Entries |
| Messages Capacity | 200 Entries |
| Battery | 1750mAh |
| Memory | Micro SD card (supports up to 32GB) |
| Connectivity | Bluetooth, USB, Internet |
| Charging Port | USB Type C |
| Display Size | 2.4 Inches |
| Display Resolution | 240 x 320 QVGA |
| SIM Card Support | Dual Nano Sim |
| Colors | Dark Gray, Deep Blue, White |
| Entertainment | Wireless FM Radio 3.5mm audio jack Audio Player Video Player Games (built-in) |
| Rear Camera | VGA with Flash Light |
| Other Features | Auto Call Recorder Privacy Protection Black/White List |
| Ring Tones | Polyphonic MP3 |
| Messaging | SMS |
Select Color
From $3.38
Original: $11.28
-70%Beauty Max—
$11.28
$3.38Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This Product comes with SSH Telecom’s 1-Year Warranty.
Specifications:
| Network | 2G: 900/1800 |
| Contacts Capacity | 1000 Entries |
| Messages Capacity | 200 Entries |
| Battery | 1750mAh |
| Memory | Micro SD card (supports up to 32GB) |
| Connectivity | Bluetooth, USB, Internet |
| Charging Port | USB Type C |
| Display Size | 2.4 Inches |
| Display Resolution | 240 x 320 QVGA |
| SIM Card Support | Dual Nano Sim |
| Colors | Dark Gray, Deep Blue, White |
| Entertainment | Wireless FM Radio 3.5mm audio jack Audio Player Video Player Games (built-in) |
| Rear Camera | VGA with Flash Light |
| Other Features | Auto Call Recorder Privacy Protection Black/White List |
| Ring Tones | Polyphonic MP3 |
| Messaging | SMS |





















