



Easy 200 Lite
This Product comes with SSH Telecom’s 1-Year Warranty.
Specifications:
| Network | 2G: 900/1800 |
| Contacts Capacity | 1000 Entries |
| Messages Capacity | 300 Entries |
| Battery | 1800 mAh (Removeable) |
| Memory | Micro SD card (support up to 32GB) |
| Connectivity | Bluetooth, USB, Internet |
| Display Size | 2.0 Inches |
| Display Resolution | 160 x 128 QQVGA |
| SIM Card Support | Dual Nano Sim - Dual Standby |
| Colors | Black, Blue Diamond, Light Green, Orange |
| Entertainment | Wireless FM Radio 3.5mm Audio Jack Audio Player Video Player Games (Built-In) |
| Accessories |
Type C Charger |
| Other Features |
Super Big Speaker |
| Ring Tones | Polyphonic MP3 |
| Messaging | SMS |
Select Color
From $2.58
Original: $8.59
-70%Easy 200 Lite—
$8.59
$2.58Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This Product comes with SSH Telecom’s 1-Year Warranty.
Specifications:
| Network | 2G: 900/1800 |
| Contacts Capacity | 1000 Entries |
| Messages Capacity | 300 Entries |
| Battery | 1800 mAh (Removeable) |
| Memory | Micro SD card (support up to 32GB) |
| Connectivity | Bluetooth, USB, Internet |
| Display Size | 2.0 Inches |
| Display Resolution | 160 x 128 QQVGA |
| SIM Card Support | Dual Nano Sim - Dual Standby |
| Colors | Black, Blue Diamond, Light Green, Orange |
| Entertainment | Wireless FM Radio 3.5mm Audio Jack Audio Player Video Player Games (Built-In) |
| Accessories |
Type C Charger |
| Other Features |
Super Big Speaker |
| Ring Tones | Polyphonic MP3 |
| Messaging | SMS |





















