


New 16
This Product comes with SSH Telecom’s 1-Year Warranty.
| Dimensions | 164.5 x 76 x 9 mm |
| Network Band |
GSM: 2/3/5/8 WCDMA: 1/2/5/8 FDD: 1/2/3/5/7/8/20/28AB TDD: 38/40/41 |
| SIM |
Dual 4G Sim Triple Card Slot (Nano+Nano+TF) |
| Display Size | 6.517" HD+ IPS Waterdrop |
| Display Resolution | 720 x 1600 pixels |
| Chipset | MediaTek Helio G36 |
| CPU Core | Octa Core 2.2GHz, 12nm |
| GPU | IMG PowerVR GE8320 |
| Memory |
4GB RAM + 8GB Extended RAM 64GB ROM |
| MicroSD card | Supports up to 512GB |
| Rear Camera | 13MP Triple AI Camera |
| Front Camera | 5MP FF |
| Battery | 5000mAh Built-In |
| Connectivity |
WLAN GPS + Beidou + Glonass + Galileo Wi-Fi Hotspot Bluetooth USB |
| Sensor |
G-Sensor Proximity Sensor Light Sensor Magnetometer |
| Security |
Fingerprint FaceUnlock |
| Charger | 5V 2A 10W |
| USB TYPE | TYPE-C Cable |
| OS Version | Android 13 |
Select Color
From $65.35
New 16—
$65.35
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This Product comes with SSH Telecom’s 1-Year Warranty.
| Dimensions | 164.5 x 76 x 9 mm |
| Network Band |
GSM: 2/3/5/8 WCDMA: 1/2/5/8 FDD: 1/2/3/5/7/8/20/28AB TDD: 38/40/41 |
| SIM |
Dual 4G Sim Triple Card Slot (Nano+Nano+TF) |
| Display Size | 6.517" HD+ IPS Waterdrop |
| Display Resolution | 720 x 1600 pixels |
| Chipset | MediaTek Helio G36 |
| CPU Core | Octa Core 2.2GHz, 12nm |
| GPU | IMG PowerVR GE8320 |
| Memory |
4GB RAM + 8GB Extended RAM 64GB ROM |
| MicroSD card | Supports up to 512GB |
| Rear Camera | 13MP Triple AI Camera |
| Front Camera | 5MP FF |
| Battery | 5000mAh Built-In |
| Connectivity |
WLAN GPS + Beidou + Glonass + Galileo Wi-Fi Hotspot Bluetooth USB |
| Sensor |
G-Sensor Proximity Sensor Light Sensor Magnetometer |
| Security |
Fingerprint FaceUnlock |
| Charger | 5V 2A 10W |
| USB TYPE | TYPE-C Cable |
| OS Version | Android 13 |





















