


Flex 2
This Product comes with SSH Telecom’s 1-Year Warranty.
Specifications:
| Dimensions | 164.3 x 75.83 x 8.79mm |
| Network Band | GSM: 2/3/5/8 WCDMA: 1/2/5/8 FDD: 1/2/3/5/7/8/20/28AB TDD: 38/40/41 |
| SIM | Dual 4G SIM Triple Card Slot (Nano + Nano + TF) |
| Display Size | 6.6″ HD+ IPS Waterdrop Screen |
| Display Resolution | 720 x 1600 |
| Processor | SC9863A1, Octa Core 1.6GHz |
| GPU | PowerVR GE8322 |
| Memory | 2GB RAM 32GB ROM |
| MicroSD card | Supports up to 512GB |
| Rear Camera | 13MP AI Camera |
| Front Camera | 5MP FF |
| Battery | 5000mAh Built-In |
| Connectivity | WLAN GPS + AGPS, Beidou + Galileo Wi-Fi Hotspot Bluetooth USB |
| Sensor | G-Sensor Proximity Sensor Light Sensor |
| Security | Fingerprint |
| Charger | 5V 2A 10W |
| USB Cable | Type C |
| OS Version | Android 14 Go |
Select Color
From $16.11
Original: $53.71
-70%Flex 2—
$53.71
$16.11Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This Product comes with SSH Telecom’s 1-Year Warranty.
Specifications:
| Dimensions | 164.3 x 75.83 x 8.79mm |
| Network Band | GSM: 2/3/5/8 WCDMA: 1/2/5/8 FDD: 1/2/3/5/7/8/20/28AB TDD: 38/40/41 |
| SIM | Dual 4G SIM Triple Card Slot (Nano + Nano + TF) |
| Display Size | 6.6″ HD+ IPS Waterdrop Screen |
| Display Resolution | 720 x 1600 |
| Processor | SC9863A1, Octa Core 1.6GHz |
| GPU | PowerVR GE8322 |
| Memory | 2GB RAM 32GB ROM |
| MicroSD card | Supports up to 512GB |
| Rear Camera | 13MP AI Camera |
| Front Camera | 5MP FF |
| Battery | 5000mAh Built-In |
| Connectivity | WLAN GPS + AGPS, Beidou + Galileo Wi-Fi Hotspot Bluetooth USB |
| Sensor | G-Sensor Proximity Sensor Light Sensor |
| Security | Fingerprint |
| Charger | 5V 2A 10W |
| USB Cable | Type C |
| OS Version | Android 14 Go |





















