



New 12
This Product comes with SSH Telecom’s 1-Year Warranty.
| Dimensions | 164.5 x 76 x 9.1 mm |
| Network Band | GSM: 2/3/5/8 WCDMA: 1/2/5/8 FDD: 1/2/3/5/7/8/20/28AB TDD: 38/40/41 |
| SIM | Dual 4G Sim Triple Card Slot (Nano + Nano + TF) |
| Display Size | 6.517" HD+ IPS (Drop Notch) |
| Display Resolution | 720×1600 pixels |
| Chipset | Mediatek Helio A22 |
| CPU Core | Quad-Core 2.0GHz, 12nm |
| GPU | GE8300 |
| Memory | 2GB RAM + 1GB Extended RAM 64GB ROM |
| MicroSD card | Supports up to 128GB |
| Rear Camera | 13MP Dual AI Camera |
| Front Camera | 5MP FF |
| Battery | 5000mAh built-in |
| Connectivity | WLAN GPS + Beidou + Glonass + Galileo Wi-Fi Hotspot Bluetooth USB |
| Sensor | G-Sensor Proximity Sensor Light Sensor |
| Security | Fingerprint Face Unlock |
| Charger | 5V 2A |
| USB TYPE | Type C |
| OS Version | Android 12 (Go Edition) |
Select Color
From $56.40
New 12—
$56.40
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This Product comes with SSH Telecom’s 1-Year Warranty.
| Dimensions | 164.5 x 76 x 9.1 mm |
| Network Band | GSM: 2/3/5/8 WCDMA: 1/2/5/8 FDD: 1/2/3/5/7/8/20/28AB TDD: 38/40/41 |
| SIM | Dual 4G Sim Triple Card Slot (Nano + Nano + TF) |
| Display Size | 6.517" HD+ IPS (Drop Notch) |
| Display Resolution | 720×1600 pixels |
| Chipset | Mediatek Helio A22 |
| CPU Core | Quad-Core 2.0GHz, 12nm |
| GPU | GE8300 |
| Memory | 2GB RAM + 1GB Extended RAM 64GB ROM |
| MicroSD card | Supports up to 128GB |
| Rear Camera | 13MP Dual AI Camera |
| Front Camera | 5MP FF |
| Battery | 5000mAh built-in |
| Connectivity | WLAN GPS + Beidou + Glonass + Galileo Wi-Fi Hotspot Bluetooth USB |
| Sensor | G-Sensor Proximity Sensor Light Sensor |
| Security | Fingerprint Face Unlock |
| Charger | 5V 2A |
| USB TYPE | Type C |
| OS Version | Android 12 (Go Edition) |





















