

New 25
This Product comes with SSH Telecom’s 1-Year Warranty.
Specifications:
| Dimensions | 167.8 × 77.4 × 9.1 mm |
| Network Band | GSM: 2/3/5/8 WCDMA: 1/5/8 FDD: 1/3/5/8 |
| SIM | Dual Nano SIM + TF |
| Display Size | 6.745" HD+ Waterdrop Display 90Hz Refresh Rate |
| Display Resolution | 1600 × 720 pixels |
| Processor | Mediatek Helio G91 Ultra 2.0GHz, Octa-Core, 12nm |
| GPU | G52MC2 @ 1GHz |
| Memory | 8GB RAM LPDDR4X + 8GB Extendable 128GB ROM (eMMC 5.1) |
| Back Cover | PMMA + PC |
| Camera | 13MP f/2.0 Front Camera 50MP f/1.8 AI Dual Rear Camera 2MP Depth Sensor |
| Battery | 6000mAh |
| Connectivity | WLAN 2.4GHz, 5.0GHz GPS+AGPS, GLONASS, BEIDOU, GALILEO WiFi Hotspot Bluetooth 5.0 USB |
| Sensors | Proximity Accelerometer Compass Magnetometer Light Sensor Gyroscope |
| Security | Side-mounted Fingerprint Sensor Face Unlock |
| Charger | 18W Fast Charging |
| USB Type | Type C |
| System | Android 13 |
| Trendy Colors | Starry Blue Pale Blue |
Select Color
From $25.78
Original: $85.94
-70%New 25—
$85.94
$25.78Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This Product comes with SSH Telecom’s 1-Year Warranty.
Specifications:
| Dimensions | 167.8 × 77.4 × 9.1 mm |
| Network Band | GSM: 2/3/5/8 WCDMA: 1/5/8 FDD: 1/3/5/8 |
| SIM | Dual Nano SIM + TF |
| Display Size | 6.745" HD+ Waterdrop Display 90Hz Refresh Rate |
| Display Resolution | 1600 × 720 pixels |
| Processor | Mediatek Helio G91 Ultra 2.0GHz, Octa-Core, 12nm |
| GPU | G52MC2 @ 1GHz |
| Memory | 8GB RAM LPDDR4X + 8GB Extendable 128GB ROM (eMMC 5.1) |
| Back Cover | PMMA + PC |
| Camera | 13MP f/2.0 Front Camera 50MP f/1.8 AI Dual Rear Camera 2MP Depth Sensor |
| Battery | 6000mAh |
| Connectivity | WLAN 2.4GHz, 5.0GHz GPS+AGPS, GLONASS, BEIDOU, GALILEO WiFi Hotspot Bluetooth 5.0 USB |
| Sensors | Proximity Accelerometer Compass Magnetometer Light Sensor Gyroscope |
| Security | Side-mounted Fingerprint Sensor Face Unlock |
| Charger | 18W Fast Charging |
| USB Type | Type C |
| System | Android 13 |
| Trendy Colors | Starry Blue Pale Blue |





















