

Smart 8
This Product comes with SSH Telecom’s 1-Year Warranty.
Specifications:
| Dimensions | 164.5 x 76 x 8.95mm |
| Network Band |
GSM: 2/3/5/8 |
| SIM | Dual 4G SIM Triple Card Slot (Nano + Nano + TF) |
| Display Size | 6.745" HD+ IPS Waterdrop Screen |
| Display Resolution | 720 ×1600 |
| Processor | UNISOC SC9863A Octa Core 1.6GHz |
| GPU | PowerVR GE8322 |
| Memory | 4GB RAM + 8GB Extendable RAM 64GB ROM |
| MicroSD card | Supports up to 512GB |
| Rear Camera | 13MP Triple AI Camera |
| Front Camera | 5MP FF |
| Battery | 5000mAh Built-In |
| Connectivity | WLAN GPS + AGPS + Beidou + Galileo Wi-Fi Hotspot Bluetooth USB |
| Sensor | G-Sensor Proximity Sensor Light Sensor |
| Security | Fingerprint Face Unlock |
| Charger | 5V 2A 10W |
| USB TYPE | Type C |
| OS Version | Android 14 |
Select Color
From $19.60
Original: $65.35
-70%Smart 8—
$65.35
$19.60Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This Product comes with SSH Telecom’s 1-Year Warranty.
Specifications:
| Dimensions | 164.5 x 76 x 8.95mm |
| Network Band |
GSM: 2/3/5/8 |
| SIM | Dual 4G SIM Triple Card Slot (Nano + Nano + TF) |
| Display Size | 6.745" HD+ IPS Waterdrop Screen |
| Display Resolution | 720 ×1600 |
| Processor | UNISOC SC9863A Octa Core 1.6GHz |
| GPU | PowerVR GE8322 |
| Memory | 4GB RAM + 8GB Extendable RAM 64GB ROM |
| MicroSD card | Supports up to 512GB |
| Rear Camera | 13MP Triple AI Camera |
| Front Camera | 5MP FF |
| Battery | 5000mAh Built-In |
| Connectivity | WLAN GPS + AGPS + Beidou + Galileo Wi-Fi Hotspot Bluetooth USB |
| Sensor | G-Sensor Proximity Sensor Light Sensor |
| Security | Fingerprint Face Unlock |
| Charger | 5V 2A 10W |
| USB TYPE | Type C |
| OS Version | Android 14 |





















